De Gasfabriek in Deventer bruiste op donderdag 6 november van energie tijdens de jaarlijkse werkconferentie van OOR Noordoost-Nederland. Het was een dag vol inspiratie, ontmoeting en het geven van richting aan de toekomst van opleiden in onze regio.
Samen bouwen aan de medisch specialist van 2035
De dag werd geopend door Desirée Creemers, kinderarts en voorzitter van de Raad van Bestuur van het Deventer Ziekenhuis. Zij benadrukte het belang van samenwerking binnen de regio om toekomstbestendig op te leiden.
Annika Berends (internist-nefroloog-endocrinoloog UMCG en lid van het inhoudsteam van de Federatie Medisch Specialisten) nam de aanwezigen vervolgens mee in de visie Medisch Specialist 2035 – over de arts van de toekomst: mensgericht, innovatief en met plezier in het werk. Een visie die naadloos aansluit bij het motto: Ruimte voor jou.
Ruimte om te groeien, samen te werken en te vernieuwen
Vanuit de OOR NO-regio schetste Miriam Vollenbroek-Hutten (RvB-lid Medisch Spectrum Twente en hoogleraar UTwente) hoe we deze visie kunnen vertalen naar de opleidingspraktijk van morgen.
Tim Takkenkamp (aios radiologie, UMCG) introduceerde de interactieve sessies over de vier thema’s van de nieuwe koers: duurzame dokter, regionaal opleiden, innovatiekracht en samenwerking. In groepen gingen we vervolgens aan de slag met het vormgeven van de koers 2026–2030, de gezamenlijke richting voor de komende jaren.
Ook was er aandacht voor Laura Harskamp (aios interne geneeskunde, UMCG) en Jorrit de Vries (aios kindergeneeskunde, UMCG) die hun bestuurlijke stage succesvol afsloten. Zij kregen hun certificaat uitgereikt door hun trotse begeleider Götz Witasch (hoogleraar anesthesiologie, innovatie in de opleiding UMCG).
Hoe houd je het leuk?
Georganiseerd door de Deventer Ziekenhuis Academie, werd de middag een energieke en inspirerende sessie waarin we samen onderzochten hoe we plezier en motivatie in medische vervolgopleidingen kunnen blijven bevorderen.
Berend van Doorn (aios chirurgie, Deventer Ziekenhuis) zette de zaal meteen op scherp met een humoristische en frisse blik op generatieverschillen en heilige huisjes in de zorg. Aansluitend volgden inspirerende workshops rond het thema ‘Hoe houd je het leuk?’
De workshops boden deelnemers de mogelijkheid om praktische inzichten te verkrijgen over het thema ‘Hoe houd je het leuk?’. Deze interactieve sessies werden gepresenteerd door deskundigen uit verschillende vakgebieden. Zo werd de kracht van intervisie belicht door interne intervisiebegeleiders Hans van der Deurne (kinderarts, Deventer Ziekenhuis) en Karin Haring (internist en opleider, Deventer Ziekenhuis), terwijl Jacqueline Laan en Pamela te Kulve (teamcoaches, VvAA) de deelnemers meenamen in het ontdekken van persoonlijke kernwaarden. Tijdens een andere workshop werd het thema powerdynamics behandeld door Natasja Looman (psycholoog en hoofd unit onderwijs Radboud UMC), waarbij deelnemers inzicht kregen in de (positieve!) machtsverhoudingen die spelen binnen het opleidingsproces. Daarnaast konden deelnemers kiezen voor het Begeleidersspel, ontwikkeld door Arenda Vos en samen met Floor Habers (beiden adviseur leren en ontwikkelen, Deventer Ziekenhuis) doorontwikkeld naar ‘De Opleiderssprint’, specifiek voor de medische vervolgopleidingen waarin opleiders hun begeleidingsvaardigheden op een speelse manier verder ontwikkelden.

Verbinding en energie
De werkconferentie toonde aan hoe sterk de samenwerking is binnen de regio, ondanks de geografische afstanden tussen de deelnemende ziekenhuizen en instellingen. De sfeer en energie waren de hele dag door enorm prettig. Tijdens de afsluitende borrel kregen de deelnemers de gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en samen terug te kijken op een geslaagde dag, wat het voor iedereen extra waardevol maakte.
Janneke Hoedemaekers (manager Academie Deventer Ziekenhuis), verwoordde het mooi: “Onze OOR NO-regio kent misschien grotere fysieke afstanden, maar tijdens de conferentie was voelbaar hoe verbonden we zijn!”
Een groot compliment aan alle sprekers, deelnemers, procesbegeleiders en organisatoren, met in het bijzonder het team van het Deventer Ziekenhuis voor de uitstekende organisatie van deze bruisende editie in de Gasfabriek! We kijken ernaar uit om de inzichten uit de werkconferentie te vertalen naar onze gezamenlijke visie en koers 2026 – 2030 en de uitvoering hiervan in de praktijk.
