Praktische informatie
Laparoscopie heeft zich in 20 jaar tijd bewezen als een operatieve techniek die continu in ontwikkeling is. Veel gebruikers blijven echter hangen in basale toepassingen. Voor meer geavanceerde technieken en complicatiecontrole is het een must dat de operateur in staat is laparoscopisch te hechten en te knopen.
In deze praktische cursus wordt de benodigde kennis van tevoren aangeboden en dient deze van tevoren te zijn bestudeerd. Vrijwel alle programmaonderdelen beginnen met theorie, gevolgd door een practicum. Onderwerpen en vaardigheden die aan bod komen: laparoscopisch hechten, extracorporeel knopen, voorgevormde en zelf geknoopte loops gebruiken, instrumentarium en intracorporeel knopen.
Doelgroep
Gevorderde aios en specialisten van de snijdende specialismen
Doel
Aan het eind van de cursus heb je kennis verworven om keuzes te maken in beschikbare
hechttechnieken en kun je deze technieken toepassen. Voor het verder perfectioneren van de techniek wordt een trainingsopstelling voor gebruik in de thuissituatie aanbevolen.
Programma
Het programma duurt van 09.30-17.30 uur
– Extracorporeel knopen
– Practicum oefenbox: Extracorporeel knopen
– Lunch
– Practicum: Maag ulcus / perforatie
– Hechten en instrumentarium
– Practicum: Voortlopende naad en de gastro-jejunostomie
– Evaluatie en uitreiking certificaat
– Einde
